Koniec roku szkolnego to zawsze wyjątkowy moment, pełen emocji i refleksji. Dla uczniów, nauczycieli i rodziców jest to czas podsumowań, pożegnań i radości z osiągniętych celów. Zakończenie roku szkolnego to również czas, kiedy młodzi ludzie wychodzą z jednego etapu swojego życia i wkraczają w kolejny.
Zespół Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie uroczyście pożegnał swoich uczniów. W czwartek, 22 czerwca podczas wzruszającego i pięknego pożegnania ósmoklasiści zakończyli naukę w szkole podstawowej, a dzień później ze szkołą na czas wakacji pożegnali się licealiści i pozostałe klasy szkoły podstawowej odbierając dyplomy i nagrody.
Podczas spotkania w szkolnej hali w ZS w Tarczynie sportowej obecne były władze samorządowe Gminy Tarczyn, na czele z Barbarą Galicz Burmistrz Tarczyna. Nie zabrakło także znamienitych gości. Łukasz Kudlicki, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej reprezentował Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, z ramienia Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej obecny był płk. Andrzej Kozera komendant jednostki oraz Paweł Ostrowski Dyrektor Departamentu Zarządzania Nieruchomościami Agencji Mienia Wojskowego Kwatera w Warszawie. Uczniom towarzyszyła także Edyta Onufrowicz dyrektor Zespołu Placówek Administracyjno-Oświatowych w Tarczynie, a także dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy i rodzice.
Barbara Galicz skierowała podziękowania do Mariusza Błaszczaka – Ministra Obrony Narodowej oraz do płk. Andrzeja Kozery Komendanta Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej za wsparcie, jakie otrzymują klasy o profilu przygotowania wojskowego. Burmistrz Tarczyna mówiła, że wolność, to największy skarb, jaki otrzymaliśmy od naszych przodków:
- Jestem głęboko przekonana, że dziś, jedną z form służby Rzeczpospolitej, złożonej na ramiona samorządów, jako organów założycielskich szkół, ale też leżących na barkach Państwa Dyrektorów i Nauczycieli jest wychowanie młodego pokolenia. W naszej Gminie Tarczyn młodzież wychowywana jest w taki sposób, aby na tym wychowaniu kształtować postawy patriotyczne.
Burmistrz Tarczyna życzyła wszystkim udanych i spokojnych wakacji.
Swoje słowo do uczniów klas o profilu przygotowania wojskowego skierował Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej, które wszystkim zabranym odczytał Łukasz Kudlicki Szef Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej. Minister Obrony Narodowej podziękował tarczyńskiej młodzieży za wybór klasy mundurowej:
„Dziękuję za Wasz wybór i gratuluję odważnej, ale dobrej decyzji. Miarą dojrzałości młodych ludzi jest to, że chcą wiązać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi, a zwłaszcza z Wojskiem Polskim.”
Całość uroczystości uświetnił pokaż walki wręcz, występ taneczny oraz śpiew szkolnego chóru.
Galeria zdjęć z uroczystości dostepna TUTAJ