Przejdź do treści

Chryzantemy ukwieciły Gminę Tarczyn

2020-11-17

Chryzantemy pozyskane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od producentów i sprzedawców w ramach pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze otrzymały organizacje pozarządowe, samorządowe oraz inne instytucje publiczne. Gmina Tarczyn odebrała od lokalnych producentów 600 szt. chryzantem w doniczkach oraz 150 szt. ciętych.

- Wykorzystując propozycję rządu, podjęliśmy decyzję, by jak najszybciej włączyć się w akcję pomocy lokalnym hodowcom i sprzedawcom kwiatów . W ten sposób chcemy pomóc szczególnie tym, którzy utracili korzyści ze sprzedaży na skutek zamknięcia cmentarzy, co było spowodowane epidemią koronawirusa. Przedsiębiorca bowiem, by uzyskać dofinansowanie w ramach rządowej pomocy musi oddać swoje kwiaty na rzecz m.in. jednostki samorządu terytorialnego. Korzystając z takiego rozwiązania nawiązaliśmy współpracę poprzez ARiMR ze sprzedawcami z terenu naszej gminy – powiedziała Babara Galicz Burmistrz Tarczyna.

Kwiaty przyozdobiły cmentarze na terenie gminy oraz tarczyński rynek, w tym pomnik bohaterów Ziemi Tarczyńskiej, co w przededniu Święta Niepodległości miało dodatkowe znaczenie. Reszta kwiatów trafiła do miejsc pamięci oraz do kapliczek na terenie gminy.