Przejdź do treści

Nuty góralskie z pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski - koncert

2020-07-19

„Niełatwa jest ta polska ziemia, nasza Ojczyzna. Można powiedzieć, że na przestrzeni swoich tysiącletnich dziejów nie przestawała być ziemią wielorakiego wyzwania. To wyzwanie w pewnych okresach przynosiło jej wielkość i sławę. W innych – łączyło się z cierpieniem, co więcej: z zagrożeniem, czasami wręcz śmiertelnym” – mówił Jan Paweł II podczas II pielgrzymki do ojczyzny (1983 r.).

Papież-Polak, który przez wszystkie lata swojego pontyfikatu, darząc Ojczyznę wielkim sentymentem, na każdym kroku swojej papieskiej wędrówki ukazywał miłość do niej. 19 lipca specjalnie dla mieszkańców Tarczyna zagrał zespół „Góralska Hora”, który podczas koncertu „Nuty góralskie z pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski” przypomniał o osobie wielkiego Polaka. Podczas koncertu nie zabrakło utworów „Góralu czy Ci nie żal”, czy też szczególnie ukochana przez Ojca Świętego „Barka”, którą wszyscy obecni zaśpiewali wraz z zespołem, powstając z miejsc.

Barbara Galicz podziękowała zespołowi za wzruszający koncert, wręczając muzykom piękne, pomarańczowe róże i przypomniała, że Ojciec Święty podczas każdej ze swoich pielgrzymek spotykał się z góralami. Przywołała także nauczanie Jana Pawła II, o którym wszyscy powinniśmy pamiętać.

Organizatorami koncertu byli: Barbara Galicz Burmistrz Tarczyna, ks. kanonik Andrzej Juńczyk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie.

Galerię zdjęć z koncertu można obejrzeć TUTAJ