Przejdź do treści

Mazowiecka Unia Światłowodowa

2019-11-29

Gmina Tarczyn przystąpiła do powołanej w marcu br., z inicjatywy Orange Polska i przedstawicieli podwarszawskich gmin, Mazowieckiej Unii Światłowodowej.

Celem Unii jest zapewnienie szerokopasmowego internetu dla mieszkańców Mazowsza, a tym samym likwidacja „białych plam” na internetowej mapie województwa oraz współpraca z lokalnymi samorządami w celu wypełnienia tych założeń. Dzięki przystąpieniu do Mazowieckiej Unii Światłowodowej, gminy będą uczestniczyć w ustalaniu założeń projektu inwestycyjnego, tak aby wybudowana sieć najlepiej odpowiadała na potrzeby społeczności lokalnej.

W 103 mazowieckich gminach Orange Polska przygotowuje się do realizacji inwestycji związanych z szerokopasmowym internetem współfinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Dzięki temu światłowód dotrze do ponad 86 tys. gospodarstw domowych i 540 szkół. Zrealizowana inwestycja otworzy możliwość wprowadzenia publicznych e-usług i oszczędnościowych rozwiązań typu Smart City.

Na wykazie obszarów, na które przyznano dofinansowanie, oznaczonym jako „Podregion 30 Obszar WARSZAWSKI ZACHODNI” – znajduje się ok. 847 gospodarstw z naszej gminy.

Link - Nieruchomości całego obszaru WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO

Link - Nieruchomości w GMINIE TARCZYN

Inwestycje realizowane są sukcesywnie a ich zakończenie planowane jest pod koniec 2020r.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie: https://uniaswiatlowodowa.pl/warszawski-zachodni/tarczyn/instalacje