Przejdź do treści

Życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2019/2020

2019-09-02

„Nasza ludzka wspaniałość nie leży tak bardzo w możliwości zmieniania świata,
jak bardzo w byciu zdolnym do zmieniania samych siebie”
Mahatma Gandhi

Drodzy Uczniowie,
Szanowni Państwo,
Nauczyciele,
Dyrektorzy i Pracownicy Szkół,

Kieruję dziś do Was słowa serdecznych życzeń z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Niech ten czas będzie dla wszystkich czasem obfitującym w nowe wyzwania, które razem owocnie będziecie podejmować.

Specjalne słowa kieruję do tarczyńskich licealistów. Gratuluję Wam wyboru szkoły. Jestem przekonana, że przygotuje Was ona do odpowiedzialnego wejścia w dorosłość i podejmowania właściwych wyborów - zarówno życiowych, jak i zawodowych. Wierzę, że jesteście pokoleniem, które odważnie wkroczy na rynek pracy i osiągnie sukces.

Drodzy Uczniowie Szkół Podstawowych, Bądźcie radośni i pełni życia. Pokazujcie wszystkim, jak można wspaniale dorastać, uczyć się i bawić. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was fascynującą przygodą. Nie przestawajcie pytać, bądźcie dociekliwi i nie ustawajcie w dążeniu do celu.

Drodzy Nauczyciele, Przed Wami rok wytężonej pracy. To na Waszych barkach spoczywa odpowiedzialność za młodych ludzi, których macie pod swoją opieką. Niech to będzie rok pełen sukcesów i zadowolenia, godny wysiłków, jakie każdego dnia podejmujecie.

Rodzicom życzę wiele dumy i radości z osiągnięć swoich dzieci. To Wy, jako pierwsi, wytyczaliście im kierunki wychowania i edukacji – wspierajcie je dalej.

Wszystkim zaś życzę roku pełnego dobrych doświadczeń, wspaniałych sukcesów , satysfakcji z pracy i zadowolenia z każdego dnia.

Barbara Galicz

Burmistrz Tarczyna