Przejdź do treści

Tarczyn oddaje hołd bohaterom II wojny światowej.

2019-09-01

80. lat temu, 01. Września 1939 roku Polska stanęła do nierównej walki z niemiecką agresją. Atak nastąpił od zachodu, północy i południa, a wczesnym rankiem pierwsze bomby spadły na Warszawę. II wojna światowa była największym i najkrwawszym konfliktem zbrojnym w dziejach świata.

W Tarczynie obchody wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się uroczystą Msza Świętą w kościele pw. Św. Mikołaja BM, której przewodniczył Ksiądz Kanonik Andrzej Juńczyk. Podczas uroczystości odmówiona została modlitwa za poległych w czasie działań zbrojnych mieszkańców gminy Tarczyn.

W mieście zawyły syreny przypominające o ataku na Polskę. Następnie w imieniu burmistrz Tarczyna Barbary Galicz delegacja przedstawicieli władz samorządowych złożyła wieniec pod pomnikiem obrońców ziemi tarczyńskiej.

Druhny i druhowie z 66. Drużyny Harcerskiej „Granaty” oddali hołd poległym zapalając znicze. - Dziękuję wszystkim zgromadzonym za wspólną modlitwę oraz liczną obecność w tym ważnym dla Polski dniu – powiedziała zastępca burmistrza Grażyna Wiśniewska-Sas.

M.Mulewicz-Żabówka