Przejdź do treści

Otwarcie rozbudowanej i zmodernizowanej Szkoły Podstawowej im. Juliana Stępkowskiego w Tarczynie

2019-04-04

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie rozbudowanej i zmodernizowanej Szkoły Podstawowej im. Juliana Stępkowskiego w Tarczynie – szkoły z ogromną tradycją.

Patron tej placówki Julian Stępkowski był osobą z dużymi zasługami, był wielkim patriotą i społecznikiem, a budowa tej szkoły stała się dziełem jego życia. Powstała placówka na miarę XXI wieku. Jest i będzie wspaniałą wizytówką naszej gminy. Stworzone komfortowe warunki pozwolą naszym dzieciom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania, pasje z wiarą patrzeć w przyszłość.

Uczniowie, którzy dzisiaj byli współgospodarzami tej placówki muszą być dobrze wykształceni, pozbawieni kompleksów i przygotowani do kontynuacji kariery naukowej czy zawodowej na najwyższym, zgodnym z ich oczekiwaniem poziomie. Dobre wykształcenie daje przecież poczucie bezpieczeństwa i gwarancję znalezienia atrakcyjnej pracy.

Zależy nam na tym, aby stworzyć jak najlepsze warunki nauki dla dzieci i nauczycieli. Modernizacja i rozbudowa szkoły o nowy budynek, to inwestycja o wartości ponad 10 mln zł, całkowicie zrealizowana przez gminę Tarczyn. Środkowe skrzydło obiektu zostało podwyższone o jedną kondygnację, północne skrzydło, w rejonie sali gimnastycznej zostało rozebrane i wybudowane od nowa. W powiększonej przestrzeni znajdują się nowoczesne sale lekcyjne, gabinety specjalistyczne, biblioteka, świetlica, mała sala gimnastyczna oraz wydzielona część przedszkolna. Cały teren oraz budynek są dostępne dla osób niepełnosprawnych, a wszystkie pomieszczenia szkoły są ze sobą funkcjonalnie powiązane.

Taka inwestycja to duże gminne przedsięwzięcie. Jednak dla młodzieży oraz wszystkich tych którzy będą z nich korzystali było warto i nawet przez moment nie mieliśmy wątpliwości co do celowości realizacji tego projektu.

Więcej zdjęć kliknij i zobacz