Przejdź do treści

Gala „Perły Mazowsza 2018”

2019-03-07

<<Więcej zdjęć

Relacja filmowa

W tarczyńskiej Sali Widowiskowej im. Mieczysława Fogga odbyła się gala „Perły Mazowsza”, podczas której przedstawiono najpopularniejsze w powiecie piaseczyńskim wydarzenia, firmy, sportowców oraz osoby działające na rzecz kultury i aktywizacji społecznej. Łącznie mieszkańcy oddali ok. 30 tys. ważnych głosów!

Na uroczystość, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Perły Mazowsza - Lokalną Grupą Działania oraz gazetę „Przegląd Piaseczyński”, przybyło wielu znakomitych gości, m.in, reprezentanci samorządu - w tym burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu piaseczyńskiego oraz innych okolicznych samorządów, szefowie różnego rodzaju instytucji i jednostek organizacyjnych, przedstawiciele służb mundurowych, jak również reprezentanci świata przedsiębiorczości, kultury i sportu. Galę w błyskotliwy sposób poprowadzili Marcin Kiliański i Jarosław Mika – wydawca tygodnika „Przegląd Piaseczyński”. Prawdziwą ozdobą uroczystości były efektowne i różnorodne koncerty artystów ze wszystkich gmin. Na scenie wystąpili: Zespół HIP HOPOWY z gminy Góra Kalwaria, Chór Gospel z gminy Lesznowola, formacja TOGETHER z gminy Piaseczno oraz Teatr Piosenki, Zespół i Teatr Młodzieżowy Płomienie, chór i Mały Chór z gminy Tarczyn pod kierownictwem Agaty Klimczak-Kołakowskiej.

Plebiscyt „Perły Mazowsza 2018”, ogłoszony przez LGD Perły Mazowsza oraz „Przegląd Piaseczyński”, spotkał się od początku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców oraz różnego rodzaju instytucji i podmiotów. Tarczyńska gala stanowiła podsumowanie znakomitej, pełnej kreatywności i pasji, rzetelnej pracy szeregu osób z terenu powiatu piaseczyńskiego na rzecz jego rozwoju, promocji, podniesienia standardu życia, a tym samym na rzecz dobra wspólnego tutejszych mieszkańców. – Plebiscyt Perły Mazowsza stał się już uznaną marką, która integruje lokalną społeczność z organizacjami samorządowymi, pozarządowymi i przedsiębiorcami. Dziś przed nami zwieńczenie IV edycji tego znaczącego dla całego regionu konkursu, który wyłania i honoruje najlepszych przedsiębiorców, ludzi sportu i kultury, animatorów, pasjonatów, najciekawsze wydarzenia organizowane w regionie, jak również oferty turystyczne będące prawdziwym magnesem dla zwiedzających tutejsze obszary – mówiła burmistrz Tarczyna i jednocześnie przewodnicząca Rady LGD Barbara Galicz. - Cieszę się ogromnie, że są wśród nas wyjątkowe osoby, rozwijające swój talent, zdolności, i poświęcające czas, a nawet dobra materialne - dla dobra wspólnego. Takie, które potrafią skutecznie urozmaicić szereg inicjatyw, dać niejeden pozytywny impuls dla działalności kulturalnej, sportowej, samodoskonalenia artystycznego, czy rozwoju gospodarczego. Cieszę się także, że tak dobre wzorce znajdują zrozumienie, naśladownictwo i kontynuatorów w całym naszym regionie. I wciąż go wzbogacają, urozmaicają i uwspółcześniają. Macie Państwo w sobie nie tylko pasje, ale także bezcenne umiejętności i doświadczenie. Życzę Państwu kolejnych sukcesów, tego, byście nadal tworzyli tak pozytywny wkład w kształtowaniu lokalnej tożsamości i byli dumnymi reprezentantami swoich regionów.

Po części oficjalnej gali nadszedł czas na poczęstunek, owocne dyskusje i podzielenie się spostrzeżeniami z gali. Pyszne dania zapewnili m.in. sołtysi i koło gospodyń wiejskich z gminy Tarczyn. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: tygodnik „Przegląd Piaseczyński”, Radio VOX FM, Mazowiecka TV oraz Magazyn VIP. Projekt i wykonanie statuetek: artyści z autyzmem z Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS.

Organizatorzy gali dziękują za zaangażowanie wszystkim osobom uczestniczącym w przygotowaniu gali Pereł Mazowsza 2018, w tym artystom, którzy uświetnili wydarzenie swoimi występami. Szczególne podziękowania kierują do burmistrzów: Tarczyna – Barbary Galicz, Góry Kalwarii – Arkadiusza Strzyżewskiego, Konstancina-Jeziorny – Kazimierza Jańczuka, Piaseczna – Daniela Putkiewicza oraz wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik (Lesznowola). Podziękowania składają także dyrektorom Ośrodków Kultury – Alfredowi Kohnowi z Tarczyna, Dariuszowi Falanie z Góry Kalwarii, Edycie Markiewicz -Brzozowskiej z Konstancina-Jeziorny, Jolancie Sobolewskiej z Lesznowoli oraz Magdalenie Gawrych z Piaseczna. 

WYRÓŻNIENIA „Perły Mazowsza 2018” otrzymali :

GÓRA KALWARIA
Perła Przedsiębiorczości: Alicja w Krainie Drewna – Alicja Solarska
Perła Kultury: Misterium Męki Pańskiej
Perła Sportu i Turystyki: Kajaki Góra Kalwaria

KONSTANCIN-JEZIORNA
Perła Przedsiębiorczości: Fundacja Inicjatyw Społecznych Strefa Działania
Perła Kultury: Jazz Zdrój Festiwal
Perła Sportu i Turystyki: UKS Cirkus Konstancin

LESZNOWOLA
Perła Przedsiębiorczości: ANDCOM sp. z o.o.
Perła Kultury: Big Band DLA FRAJDY
Perła Sportu i Turystyki: Michalina Tokarska

PIASECZNO
Perła Przedsiębiorczości: Karmelowa Pokusa – Manufaktura Słodyczy
Perła Kultury: Jarmark Piaseczyński
Perła Sportu i Turystyki: Paweł Karbowski

PRAŻMÓW
Perła Przedsiębiorczości: Hotel Psigoda
Perła Kultury: Amatorski Teatr Uwieliński
Perła Sportu i Turystyki: Tomasz Grzesiak

TARCZYN
Perła Przedsiębiorczości: TDM Electronics
Perła Kultury: Widowisko patriotyczne „Kocham cię, Polsko!”
Perła Sportu i Turystyki: Zawody wędkarskie dla dzieci

PERŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POWIATU PIASECZYŃSKIEGO:
TDM Electronics (Gmina Tarczyn)

PERŁA KULTURY POWIATU PIASECZYŃSKIEGO:
Widowisko patriotyczne „Kocham cię, Polsko!” (Gmina Tarczyn)

PERŁA SPORTU I TURYSTYKI POWIATU PIASECZYŃSKIEGO:
Michalina Tokarska (Gmina Lesznowola)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!