Przejdź do treści

Złote Gody

2019-01-22

W połowie stycznia w Urzędzie Miejskim w Tarczynie, odbyło się uroczyste wręczenie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Państwa Hanny i Romana Grzywacz, Celiny i Jerzego Kordulskich, Janiny i Pawła Niedolistek, Hanny i Tadeusza Osińskich oraz Marii i Janusza Przybylskich.

Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz, przy udziale kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Karoliny Podolskiej oraz zaproszonych gości, wręczyła Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także listy gratulacyjne, bukiety kwiatów i kosze słodyczy.

Medale otrzymali Ci, którzy umieli wspólnie budować więzi rodzinne, szacunek i zrozumienie w całym okresie pięćdziesięcioletniego pożycia małżeńskiego. - Każda miłość jest podrożą w głąb siebie, każde małżeństwo jest odwagą wspólnego kroczenia przez wyboje i zakręty, każde spotkanie jest odpowiedzialnością, a każde decyzja ma konsekwencje – mówiła burmistrz Barbara Galicz. – Wspólnie spędzone 50 lat to wyraz Waszej miłości, wzajemnej troski o siebie i stworzoną rodzinę – podkreśliła.

Złote Gody Jubilaci uczcili spotkaniem w gronie towarzyszących im osób oraz lampką szampana. Przy tej okazji nawiązywali do swoich wspomnień i najciekawszych chwil ze wspólnie spędzonego życia. Wszystko to zostało dodatkowo osłodzone dzięki pysznym, jubileuszowym tortem.

Wszystkim Jubilatom życzymy dużo zdrowia, dalszego pielęgnowania wspaniałych uczuć i kolejnych niezapomnianych chwil.

Informujemy, że w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tarczynie, przy ul. J. Stępkowskiego 17, można składać wnioski o nadanie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par obchodzących jubileusz 50-lecia