Przejdź do treści

Sport


Bardzo pochlebne opinie zebrał IX Tanga Tarczyn Półmaraton. Sportowa rywalizacja została świetnie zorganizowana, za co szczególne podziękowania należą się animatorowi sportu Andrzejowi Latkowskiemu, uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej i Liceum w Tarczynie oraz służbom zabezpieczającym imprezę. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie oraz sponsora tytularnego imprezy, firmy Tanga Budownictwo. Były dmuchańce, trampoliny, strefa chill, fotolustro, warsztaty plastyczne, bańki mydlane, malowanie buziek. Bieg główny odbył się po trasie liczącej ok. 21 km, posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Tak, jak w zeszłym roku zorganizowany został również Narodowy Bieg Stulecia na trasie 10 km. Dla amatorów biegania przeprowadzono natomiast biegi dla dzieci oraz marsz nordic walking dla seniorów. Oficjalnie rywalizację rozpoczęła Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz wraz z Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipierą. Tarczyński Półmaraton, to nie tylko zawody sportowe, a wydarzenie które promuje zdrowy tryb życia, spędzanie czasu wolnego w gronie najbliższych, szerzący kulturę biegania i rywalizacji fair play przy niepowtarzalnym klimacie rodzinnego święta.

Social media Facebook Logo Hashtag, Facebook, blue, text ...


  • TURNIEJE DNI TARCZYNA 2019

Social media Facebook Logo Hashtag, Facebook, blue, text ...Turniej Piłki Noznej

Social media Facebook Logo Hashtag, Facebook, blue, text ...Turniej Streetball

Social media Facebook Logo Hashtag, Facebook, blue, text ...Turniej Piłki PlażowejZa nami IX edycja turnieju kickboxingu oraz innych sztuk i sportów walki Mazovia Cup International. Zawody, które co roku odbywają się w Tarczynie pod patronatem Burmistrz Tarczyna Barbary Galicz, są największą oraz najbardziej znaną tego typu cykliczną imprezą w Polsce.

 

Więcej zdjęć i relacja z zawodów - kliknij i zobacz unnamed
 

kick15
 

Imprezę zorganizowali Piotr Bąkowski i Łukasz Makarewicz - Mistrzowie Świata w kickboxingu i sportowi działacze pełniący funkcje prezesów kilku liczących się w świecie federacji kickboxingu - oraz Andrzej Latkowski, animator sportu w Tarczynie, Prezes UKS Akrobata Tarczyn.
 

kick15_2


Turniej, współfinansowany przez gminę Tarczyn, przyciągnął setki miłośników sztuk walki ze wszystkich grup wiekowych - od najmłodszych dzieci i kadetów począwszy, kończąc na weteranach i starszych zawodnikach z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Zawody rozegrano na 8 matach i w tzw. oktagonie (ośmiokątny ring).
 

kick15_3

Jednym z najciekawszych punktów turnieju była efektowne pokazy sztuk walk i konfrontacje zawodników reprezentujących różne style walki. Pierwsza runda odbyła się na zasadach bokserskich, druga promujących styl bez kopnięć w uda (low kick) takich jak taekwondo czy niektóre szkoły kickboxingu, a trzecia - na zasadach K1 i sprzyjała zawodnikom specjalizującym się w tym regulaminie oraz miłośnikom Muay Thai.
 

kick15_4

W tym roku w imprezie wzięło udział kilkanaście ekip z zagranicy, między innymi z Belgii, Niemiec, Czech, Słowacji, Azerbejdżanu i Grecji.


Jak co roku organizatorzy mogli liczyć na wsparcie dyrektor Zespołu Szkół w Tarczynie Barbary Piechoty i uczniów tejże placówki. W organizację włączyli się także bardzo aktywnie członkowie tarczyńskiej sekcji kickboxingu działającej pod okiem Piotra Bąkowskiego.

 

kick15_5
Reprezentująca gminę Zastępca Burmistrza Tarczyna Grażyna Wiśniewska-Sas (z prawej), Komendant Powiatowy
Policji w Piasecznie Robert Kokoszka oraz dyr. Zespołu Szkół w Tarczynie Barbara Piechota z certyfikatami
"Honorowy Czarny Pas", które wręczyli im organizatorzy zawodów


Impreza tradycynie odbyła się pod patronatem Burmistrz Tarczyna Barbary Galicz, Polskiej Federacji Kickboxingu, oraz pod hasłem kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”.

 

kick15_6
Radość z udziału w zawodach oraz z osiągniętego w nich sukcesu była bezcenna